środa, 28 września

Nowy bardzo ciekawy serwis z analizą fundamentalną spółek notowanych na GPW

Wczoraj w sieci znalazłem bardzo ciekawą stronę z analizą fundamentalną spółek notowanych na GPW, autor włożył bardzo dużo pracy w ten projekt i wygląda to bardzo ciekawie.
Wyszukiwarka pozwala w kilka sekund przeprowadzić pełną analizę fundamentalną niemal 400 spółek na raz Niezależnie od tego czy interesują Cię spółki o stabilnych zyskach, wysokiej rentowności a może niskim długu u nas znajdziesz te, których szukasz. Fundamentalna.net pozwala na samodzielny wybór spośród kilkudziesięciu kryteriów przeszukiwania. Baza danych zawiera ponad 8000 ręcznie wprowadzanych raportów finansowych. Przekonaj się sam jakie to proste.
Dzięki wskaźnikom szerokiego rynku, już zawsze będziesz wiedział o nadchodzącym kryzysie Wskaźniki szerokiego rynku prezentują siłę giełdy jako całości. Z wyprzedzeniem informują o słabnącym popycie, który zapowiada bessę oraz o sile poprzedzającej hossę. Dzięki ogromnej ilości danych jakie dla Was zebraliśmy, już nigdy nie przegapisz okazji do zainwestowania.Wykorzystaj potęgę siły relatywnej do osiągania ponadprzeciętnych stóp zwrotu. Niezależnie od kondycji całego rynku, zawsze znajdą się zarówno spółki rosnące i spadające. Nikt nie lubi patrzeć jak w czasie hossy, gdy indeksy biją szczyty, nasze spółki wpadają w trend boczny. Siła relatywna pozwali Ci inwestować w liderów rynku.

Czym jest analiza fundamentalna?

Analiza fundamentalna jest odpowiedzią na troski inwestorów o ruchy cen akcji na giełdzie. Pozwala przewidywać dalsze kierunki ruchu. Pomaga ustalić szanse kontynuacji trendu oraz jego załamania. Sprawia, że inwestor jest pewien swoich decyzji i nie musi codziennie z drącą ręką sprawdzać czy przypadkiem nie zbankrutował. W przeciwieństwie do analizy technicznej, która skupia się na samym ruchu cen akcji, analiza fundamentalna dostarcza odpowiedzi na pytania takie jak: Czy firma popiera wzrost cen akcji rzeczywistym wzrostem wartości? Czy spółka inwestuje wystarczająco dużo w dalszy rozwój? Czy giełda niedowartościowuje lub przewartościowuje przedsiębiorstwo? I Wiele innych.


Dlaczego większość inwestorów nie korzysta z analizy fundamentalnej?

Głównymi powodami podawanymi przez inwestorów są brak czasu i stosownych umiejętności. Rzeczywiście większe możliwości prognostyczne analizy fundamentalnej, są okupione koniecznością przeglądania raportów finansowych każdej ze spółek i analizy skomplikowanych wzorów. Tak przynajmniej było do teraz. Zespół Fundamentalnej.net to pasjonaci giełdy, którzy ręcznie wprowadzili do systemu dane z ponad 8000 raportów finansowych spółek z giełdowego parkietu, po to abyś Ty nie musiał tego robić we własnym zakresie. Dzięki wykonanej pracy, analiza dowolnej spółki stała się dziecinnie prosta, gdyż wszelkie skomplikowane obliczenia wykonywane są przez komputer, abyśmy My mogli się cieszyć gotowymi wykresami, które każdy będzie potrafił zinterpretować w kilka sekund. Właśnie zniknęły 2 największe przeszkody powstrzymujące Nas przed stosowaniem analizy fundamentalnej. Czas i skomplikowane obliczenia.
W którą spółkę zainwestować?
Na giełdzie mamy niemal 400 spółek. Nawet samo pobieżne przejrzenie automatycznie wygenerowanych wykresów wszystkich spółek, byłoby czasochłonne i męczące, dlatego, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność Twojej pracy, stworzyliśmy wyszukiwarkę fundamentalną, pozwalającą na poszukiwanie spółek spełniających Twoje własne kryteria. Szukasz spółek stabilnych, a do tego z wysoką rentownością niczym Warren Buffet? A może wolisz ryzykować ze spółkami z dużą dźwignią finansową? Nieważne. I tak znajdziesz to czego szukasz. Ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia.
Sprawdź sam o ile mogą wzrosnąć Twoje zyski z inwestowana!