wtorek, 31 stycznia

Giełda kryptowalutowa Cryptsy

Kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku lat mocno zyskały na popularności. W związku z tym pojawiło się coraz więcej walut opartych na kryptografii oraz coraz więcej osób zainteresowało się handlem takimi walutami. Możliwość dużego zysku, która pojawiła się po nagłych skokach najbardziej popularnej waluty Bitcoin sprawiła, że rośnie liczba użytkowników, którzy zaglądają na giełdy, gdzie obracać można kryptowalutami.

Najbardziej popularną giełdą, która zajmuje się kryptowalutam jest już od dłuższego czasu giełda Cryptsy,

która obecnie ma wielu użytkowników na całym świecie. Póki co giełda nie oferuje polskiej wersji językowej. Mimo tego zyskuje sobie zwolenników, wśród polskich inwestorów. Dlatego warto powiedzieć o niej nieco więcej. Pierwszą kluczową sprawą, którą należy podkreślić będzie to, że Cryptsy to giełda, która tylko i wyłączenie umożliwia handel kryptowalutami. Póki co nie ma możliwości wymiany pomiędzy walutami narodowymi, choć wprowadzenie takiej opcji jest rozważane.

Rejestracja w Crypsty jest prosta i szybka.

Poradzi sobie z nią każdy przeciętny użytkownik komputera. Należy przygotować takie dane jak: Imię, Nazwisko, Kraj pochodzenia, Nazwę użytkownika dla giełdy, e-mail, hasło oraz pytania, które mają pomóc w odzyskaniu konta w przypadku, gdy zapomni się hasła. Następnie na podany przez nas e-mail zostanie przysłana wiadomość, która umożliwi nam aktywacje konta. Po tych krokach będzie można rozpocząć handel kryptowalutami.

US 500 Index Cash

Po rejestracji przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań należy zapoznać się z giełdą i jej poszczególnymi elementami.

Tuż po rejestracji użytkownik znajduje się w zakładce Dashboar, która jest jakby centrum jego konta. Tutaj sprawdzić można między innymi stan konta czy TradeKey, który pozwala na handel pomiędzy użytkownikami giełdy, a także ważne dla każdego użytkownika statystki. Jeśli chodzi o stan konta szerszą analizę zobaczyć można w zakładce Balances. Tam też oprócz salda konta można zobaczyć dokładniejsze wyróżnienie całego stanu konta. Zakładka prezentuje między innymi wartość dostępnych monet, ilość monet, które przeznaczyliśmy na zlecenia kupna oraz monety, które oczekują na potwierdzenie wpłaty. Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim zakładka Trade, gdzie mamy wyszczególnione wszystkie możliwe transakcje w ramach wymiany kryptowalut z dodatkowymi statystykami, które pozwalają porównać jak kształtują się wzrosty i spadki w ramach giełdy. Jest to kluczowe miejsce dla każdego inwestora. Poza tymi zakładkami mamy dostęp jeszcze do modułu Actions: gdzie mamy możliwość dokonania różnych transakcji, wśród których wymienić można: transfer monet do naszego portfela bądź to innego użytkownika giełdy, wymiany na BTC bądź LTC, możliwość kontroli swojego depozytu i jego automatycznej sprzedaży, sprawdzić historię swoich działań w zakresie depozytów czy wypłat.

Britisches Pfund / US-Dollar

Najważniejsze dla inwestora są jednak zlecenia kupna i sprzedaży, dlatego jeszcze o nich kilka słów. Kluczową sprawą jest wybór marketu w zakładce Trade, a więc opcji, która będzie wiązała się z tym w granicach jakich walut chcemy obracać. Po wybraniu marketu mamy możliwość wybrania czy chcemy kupić walutę czy ją sprzedaż. Po wpisaniu ilości waluty, której zakup bądź sprzedaż nas interesuje dostaniemy odpowiedź z systemu ile transakcja będzie nas kosztować i jakie będą poszczególnie wartości sprzedawanej waluty. Market jest więc przygotowany przejrzyście i prosto co jest gwarancją, że wszystkie zlecenia można wykonywać łatwo i co najważniejsze szybko, co w pewnych momentach może być kluczowe, gdy waluta szybko zyskuje bądź traci.

Crypsty można więc określić jako giełdę, która jest przygotowana w prosty i przejrzysty sposób, dzięki czemu handel tam jest przyjemności. To jest zaś czynnikiem, który sprawił, że w ostatnim czasie giełda ta zyskała sobie wielu nowych użytkowników, także w Polsce.